Zdjęcie tygodnia – Rajd Irlandii 2009

Przeglądając zupełnie przypadkowe zdjęcia postanowiłem zabrać Was w sentymentalną podróż. Nie będzie oklepanych, niebezpiecznych i prowadzących się jak wózek ze złomem aut grupy B. Będzie za to mój pierwszy kontakt z Rajdowymi Mistrzostwami Świata – Rajd Irlandii.

Wtedy to po raz pierwszy śledziłem praktycznie online wszystkie wydarzenia, wyniki i wywiady z rundy WRC. Oglądając relacje zastanawiałem się jak udaje im się przy takiej prędkości i padającym deszczu trafić w wąziutką dróżkę. Chociaż minęły ponad trzy lata, to nadal zadaję sobie to samo pytanie. Myślę, że poniższe zdjęcie doskonale oddaje klimat rundy, która niestety od tamtej pory nie pojawiła się w kalendarzu RMŚ, a szkoda.

wrc, citroen, rally, ireland, 2009, loeb,

Autor: Marek Starzyński

Na co dzień jeżdżę autem bez klimatyzacji, tapicerki i wygłuszeń, za to z klatką i ciasnymi kubełkowymi fotelami. Dla mnie motoryzacja to jest właśnie ten kawałek blachy na drzwiach i trytka trzymająca zderzak. Dla mnie motoryzacja to rajdy, czyli nas dwóch w kaskach. Nie silnik, który klęknie, nie zderzak, który się urwie. To jest ten moment, kiedy dajesz z siebie wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *